وقت بخیر

پوزش  پیرو بروز اختلال سخت افزاری شدید و ناخواسته در سرور میزبانی طی هفته پیش؛ لازم میدانیم مواردی را به اطلاع شما برسانیم.

سرویس در پی ایجاد اختلال شدید طی دو روز گذشته توسط کارشناسان فنی احسان سرور به سرور دیگری انتقال داده شده است.
همانطور که مستحضر هستید در پی از بین رفتن همزمان دو دیسک از سرور که اتفاقی بسیار نادر است , مجبور به بازگردانی اطلاعت ریموت بکاپ قدیمی عموما حدود یک هفته پیشتر شدیم.
ذکر این نکته را لازم میدانیم که با هدف امنیت و محافظت بهتر از اطلاعات، اکثرا سرورهای احسان سرور بر روی ریدکنتلر ۱۰ ستاپ شده که یکی از بالاترین استانداردهای محافظت از اطلاعات در دنیا را دارد که با کپی کردن اطلاعات همزمان روی ۴ دیسک میتواند از دست رفتن یک دیسک را بدون مشکل و حتی کرش دو دیسک در ردیف های غیر همسان را بدون از بین رفتن اطلاعات تحمل کند.
اتفاق بدی که نبایست میافتاد کرش کردن همزمان دو دیسک در بدترین حالت بوده و بدین دلیل اطلاعات دیسک قابل بازیابی نبوده است.

با وجود خارج از عهده و مسوولیت شرکت بودن تهیه بکاپ های خارج از سرور؛ احسان سرور سال ها است جهت جلوگیری از ضررهای جبران ناپذیر و ناخواسته متاثر از 
اینگونه اتفاقات پیش بینی نشده؛ تهیه ریموت بکاپ یا نسخه بکاپ خارج از سرور را بطور مرتب عموما ماهیانه ۲ بار - به دلیل حجم بالای اطلاعات و ایجاد کندی در سرور - انجام میدهد، چراکه بر خود میدانیم در تمامی شرایط حفظ  اطلاعات و منافع کاربران را در اولویت قرار دهیم.
از این رو تیم پشتیبانی احسان سرور تمام تلاش خود را جهت کاهش اثر گذاری منفی بروز اختلالات و قطعی و نیز محافظت کامل از اطلاعات خدمات فعال مشتریان بکار گرفته است و در آینده نیز با برنامه ریزی دقیق و اتوماسیون بهتر بکاپ ها؛ اطمینان میدهیم برای بروز چنین مشکلاتی آماده تر از پیش خواهیم بود.

لازم به ذکر است به موجب تغییر سرور؛ آی پی سرویس های مختل شده به آی پی جدید تغییر یافته است و در صورت لزوم دسترسی به خدمات درگاه های بانکی و غیره؛ ضروری است آی پی جدید را از طریق تیکت درخواست به شرکت های طرف قرارداد اعلام فرمایید.


Saturday, September 28, 2019

« برگشت